A programban való részvételünk célja, hogy az önkormányzat erdeiben keletkező fahulladék (35 ha), mezei utak, árkok karbantartása során kivágott cserjék, illetve a közel 150 ha szőlőültetvényben keletkező venyigét aprítékolás után közintézményeink fűtésére felhasználjuk, kiváltva a gázt, munkát adni a településen élőknek.
Előzetes egyeztetést folytattunk Tófaluval, hogy az ott keletkező hasonló anyagok is rendelkezésünkre álljanak, lévén közös fenntartású az intézményünk is.
A program segítségével meg tud az önkormányzat vásárolni kettő darab faapríték tüzelésére alkalmas kazánt tartozékaival együtt, egy önjáró aprítékoló gépet, valamint felépítünk egy, az apríték tárolására szolgáló színt. Az aprítológép kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy több település igényeit is kielégítse.
Az önkormányzat erdeiben keletkező fahulladék, a mezei utak, árkok tisztítása során kivágott cserjék, illetve a szőlőültetvényeken keletkező venyige hasznosításával az intézmények fűtésénél kiváltjuk a gázt, ezzel jelentős költséget takarítunk meg. Ezen kívül két, a településen élő álláskeresőnek tudunk munkát adni (a kazán és az aprítológép kezeléséhez) a program segítségével.
Az igényelt beruházási és dologi költségek összesen több mint 14 millió forintot tesznek ki.